LG 27" UltraGear Gaming Monitor | QHD 2560x1440 | 144Hz IPS Panel | NVIDIA G-Sync | Black | 27GL83A-B
Refurbished
27GL83A-B
27"
Limit 3 per customer
Features
Warranty: Warranty: 90-Day Woot Limited Warranty
Specs
See Product Specs
In the Box:
  • ​(1) LG 27" UltraGear Gaming Monitor | QHD 2560x1440 | 144Hz IPS Panel | NVIDIA G-Sync | Black | 27GL83A-B
  • Monitor Stand
  • Power Cord
Specs
See Product Specs
In the Box:
  • Monitor Stand
  • Power Cord
Sales Stats
Speed to First Woot:
12h 23m 29.339s
Purchaser Experience
  • 0% first woot
  • 18% second woot
  • 18% < 10 woots
  • 18% < 25 woots
  • 45% ≥ 25 woots
Purchaser Seniority
  • 0% joined today
  • 0% one week old
  • 0% one month old
  • 27% one year old
  • 73% > one year old
Quantity Breakdown
  • 82% bought 1
  • 9% bought 2
  • 9% bought 3
Percentage of Sales Per Hour
0%
9%
0%
0%
9%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
9%
0%
0%
9%
0%
0%
9%
0%
9%
18%
9%
9%
9%
Percentage of Sales Per Day
27%
18%
9%
0%
9%
9%
27%
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
Woots by State
zero wooters wootinglots of wooters wooting
Best sellers in Computers
Deals our customers love best.
    Linksys Velop Intelligent Mesh Wi-Fi System
    Samsung Galaxy Tab S11 Tablet
    Lenovo ThinkPad L15 Gen 3 15.6" FHD Laptop
    Power Spring 4-in-1 240W Fast Charging Cable
LG 27" UltraGear QHD Gaming Monitor