Samsung 37" Monitor | LS37FG75DENXZA
Factory Reconditioned
LS37FG75DENXZA
37"
Limit 10 per customer
  • Standard - Estimated delivery May 25 - May 27
  • Free Standard shipping for Prime members
Add to cart
2 days left - OR - until sold out
Want more great deals? Sign up for our Daily Digest emails!
Features
  • Samsung’s 37” 4K UHD Odyssey G7 Curved Gaming Monitor provides spectacular realism.
  • 37” 1000R curved display with 4K UHD resolution wraps around the field of vision for next-level gaming.
  • 165Hz refresh rate and near-instant 1ms response time (GtG) minimizes lag for ultra-smooth gameplay.
Warranty: 1-Year Samsung Warranty
Specs
In the Box:
  • (1) Samsung LS37FG75DENXZA Samsung Monitor
Specs
In the Box:
Sales Stats
Speed to First Woot:
3d 20h 29m 6.996s
Purchaser Experience
  • 0% first woot
  • 0% second woot
  • 0% < 10 woots
  • 0% < 25 woots
  • 100% ≥ 25 woots
Purchaser Seniority
  • 0% joined today
  • 0% one week old
  • 0% one month old
  • 0% one year old
  • 100% > one year old
Quantity Breakdown
  • 100% bought 1
  • 0% bought 2
  • 0% bought 3 or more
Percentage of Sales Per Hour
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
50%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
50%
0%
0%
0%
Percentage of Sales Per Day
0%
0%
50%
0%
50%
0%
0%
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
Woots by State
zero wooters wootinglots of wooters wooting
Best sellers in Computers
Deals our customers love best.
    Linksys Velop Intelligent Mesh Wi-Fi System
    Crosshair 18 HX AI 18" U9 5070 Gaming Laptop
    Samsung Galaxy Tab S11 Tablet
    Lenovo ThinkPad L15 Gen 3 15.6" FHD Laptop