Samsung S22E450BW 22" LED Monitor - LS22E45KBWV/GO
Factory Reconditioned
22"
Limit 10 per customer
Features
Our SE450 Series provides an environmentally friendly, user friendly and budget friendly yet high quality desktop monitor solution for your business. The features of this 22" monitor include a simple and easy to use design, fully adjustable stand, matte black bezel with clearly labeled buttons, versatile connectivity and a low-glare commercial-grade TN panel.
  • 16:10 aspect ratio for viewing legacy applications
  • Built from approximately 30% recycled plastic, with less than 0.005W off-mode power consumption
  • VESA mount compatibility, VGA and DVI connections, and speaker bar compatibility
Warranty: 90 Day Samsung
Specs
Specifications:
Screen Size: 22"
Panel Type: TN; LED backlit
Aspect Ratio: 16:9
Resolution: 1680 x 1050
Refresh Rate: 60Hz
Brightness: 250 cd/m2
Contrast Ratio: 1000:1 (static) Mega (dynamic)
Response Time: 5ms (GTG)
Colors: 16.7M
Viewing Angle: 170 / 160
Audio: None
Connections:
(1) VGA
​(1) DVI
(1) D-Sub
Power:
100~240V; 50/60Hz
Dimensions:
With Stand: 19.9 x 16.7 x 8.3 in.
Without Stand: 19.9 x 11.9 x 2.2 in.
Weight: 6.8 lbs
VESA Mount: 100 x 100 mm
In the Box:
Specs
Specifications:
Screen Size: 22"
Panel Type: TN; LED backlit
Aspect Ratio: 16:9
Resolution: 1680 x 1050
Refresh Rate: 60Hz
Brightness: 250 cd/m2
Response Time: 5ms (GTG)
Colors: 16.7M
Viewing Angle: 170 / 160
Audio: None
Connections:
(1) VGA
​(1) DVI
(1) D-Sub
Power:
100~240V; 50/60Hz
Dimensions:
Weight: 6.8 lbs
VESA Mount: 100 x 100 mm
In the Box:
Sales Stats
Speed to First Woot:
1h 22m 42.993s
Purchaser Experience
  • 0% first woot
  • 0% second woot
  • 0% < 10 woots
  • 100% < 25 woots
  • 0% ≥ 25 woots
Purchaser Seniority
  • 0% joined today
  • 0% one week old
  • 0% one month old
  • 0% one year old
  • 100% > one year old
Quantity Breakdown
  • 100% bought 1
  • 0% bought 2
  • 0% bought 3 or more
Percentage of Sales Per Hour
0%
100%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
0%
Woots by State
zero wooters wootinglots of wooters wooting
Best sellers in Computers
Deals our customers love best.
    Linksys Velop Intelligent Mesh Wi-Fi System
    Samsung Galaxy Tab S11 Tablet
    Netgear Orbi Tri-Band Wifi 6 (RBK762S)
    Lenovo ThinkPad L15 Gen 3 15.6" FHD Laptop
Samsung S22E450BW 22" LED Monitor